אודות גרושה בלי בושה

בשנת 2016 יש בישראל לפי נתונים רשמיים כ-11,000 זוגות מתגרשים בשנה. מתוכם לפי פילוח של המקרים שמגיעים לבתי המשפט ומשם הוחלט על מינוי פק"ס (פקידת סעד לסדרי דין) שתעסוק בנושא זמני השהות של הילדים, התקשורת בין ההורים וכל הקשור למשמורת, חינוך, בריאות וכ'ו אנו למדים שכשליש מהמקרים מגיעים לקונפליקט גבוה בו אין תקשורת והסכמה בינהם והמערכת (רווחה, משטרה, בתי משפט) נאלצים להכריע מה יהיה. רוב החוקים והתקנות שמשמשות את המערכת בישראל מגנים על אינטרס מובהק של האמא ושמים בפיקוח וסימן שאלה את ההורות של האבא. במצב כזה שהמערכת מעדיפה מגדר אחד על פני השני באופן אוטומטי נמצא מקרים רבים בהם האימהות בוחרות בדרך הקונפליקט המוגבר כדי לזכות בעוד "נקודות" בבתי המשפט ולמרר את חיי הגרוש בכל היבט אפשרי (תלונות שווא, תביעות בבתי משפט, בקשות למרכז קשר ברווחה וכ'ו).

הבלוג הזה מתאר את הדברים מהצד של האבא שחווה את ההטרדות והשקרים של גרושתו באמצעות המערכת לאורכה ולרוחבה. לכם ניתנת הזדמנות לקרוא על דוגמאות ולהזדהות או להיזהר אם אתם עדיין לא שם.

כל המובא בבלוג הזה הוא אמת לאמיתה, מגובה בהוכחות ומספק הצצה למקרים בהם הקונפליקט גבוה בין הגרוש לגרושה.

בגלל עיקרון "דלתיים סגורות" אשר חל על מקרים בהם הסיכסוך נידון בבתי משפט לענייני משפחה – הפרטים המזהים הוסתרו בכדי לא לערב את האנשים המעורבים בסיפור אישית.

 

אלת הצדק תמיס 1

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s